O Balita Klubu

Balita klub vznikl 21. 6. 2008, kdy do Balita klubu vstoupili první členové. Nicméně myšlenku na vytvoření Balita klubu jsem nosil v hlavě již podstatně déle, jelikož v gastronomii pracuji již velmi dlouho a pracoval jsem na různých postech a v různých provozech.

Všude se objevovali pravidelní hosté, aneb jak se říká Štamgasti a tito Štamgasti byli pro každý provoz určitým základem, na kterém se dalo stavět. "ŠTAMGASTI" totiž chodí do restaurace vždy, ať je zima, nebo vedro, ať je špatně, nebo dobře. Štamgasti jsou prostě pro každou hospodu velice důležití. V hodně hospodách si to však neuvědomovali, v mnoha hospodách byli "ŠTAMGASTI" pro obsluhu obtížným hmyzem a ve zbytku hospod "ŠTAMGASTY" prostě jen tolerují. A tento stav mně vždy strašně vadil. Vždy jsem přemýšlel nad tím, jak odměnit tyto stálé hosty za svou výdrž, pravidelnost a věrnost, protože jsem si vždycky myslel, že žáden jiný host si nezaslouží takovou péči jako "ŠTAMGAST". Z tohoto důvodu se mi v hlavě začala rodit myšlenka, nějakého klubového členství, které by štamgastům zaručilo neustálé výhody a odměny za to, že jsou "ŠTAMGASTI". Poté jsme v roce 2007 koupili BALITU a já začal přemýšlet na konkrétních rysech klubového členství. Vzhledem k tomu, že jsme si pořídili kompletní pokladní systém, který nám technicky umožnil rozdělit hosty na stálé a občasné a celkem jednoduchou formou, tedy akceptací elektronických plastových karet. Tímto způsobem byl vlastně položen základ technického fungování BALITA KLUBU. Poté jsem ještě dlouho připravoval jednoznačné pravidla, která stanoví jasné podmínky, pro výhody a povinnosti členů a až v roce 2008 jsme BALITA KLUB uvedli do chodu. Od té doby prochází BALITA KLUBU neustálými změnami, ale vždy tak, aby to byli změny pozitivní a lepší pro členy BALITA KLUBU. Dnes již název BALITA KLUB zná velmi mnoho lidí, spousta jich o BALITA KLUBU slyšela, ale co je nejdůležitější obrovské množství lidí jsou již členové BALITA KLUBU a čerpají výhody, které v žádné jiné restauraci v dostupu 100 km nedostanou. Teda kecám, dostanou, ještě v naší druhé restauraci. Snažím se, aby u nás členové BALITA KLUBU, tedy naši "ŠTAMGASTI" opravdu cítili, že jsou pro nás tím nejcennějším, co v našich restauracích máme! A tak se BALITA KLUB rozšiřuje o další a další členy a jeho působnost se neustále rozšiřuje a co je nejdůležitější, tak mám v hlavě ještě spousty a spousty nápadů, jak členům BALITA KLUBU ještě více zpříjemnit a ozvláštnit pobyt v našich restauracích, ale chtěl bych všem členům pomáhat i v soukromých životech, tak, že jsme dneska všichni již veliká skupina lidí, která společně, dokáže působit, například na různé dodavatele tím, že provádíme hromadné objednávky, čímž se dostáváme na ceny, které jsou pro jednotlivce, zkrátka nedostupné. Pevně tedy věřím, že ti co již členové jsou, ale i ti co ještě ne, budou v budoucnu moc rádi, že něco takového jako je BALITA KLUB existuje a já se pokusím proto udělat cokoliv, co bude v mých silách!